כללי

אילו חלונות אלומיניום כדאי לרכוש לבית החדש?

כמעט בכל מבנה, בין אם הוא מבנה מגורים, מבנה מסחרי, משרדי או אחר, אנחנו נוכל למצוא חלונות אלומיניום. חלונות מסוג זה החליפו את חלונות העץ וחלונות אחרים שהיה נהוג להתקין במהלך השנים.

עם הזמן נוצרו דגמים שונים של חלונות אשר מותאמים למבנים ולפתחים שונים. החלונות בנויים באופן כזה שהם יוכלו לספק הגנה אופטימאלית למקום, אפשרות ליהנות מכניסה ויציאה של אוויר בצורה נוחה וכן פרטיות לכל מי שנמצא בחדר.

הנה מספר דוגמאות של חלונות אלומיניום שאנחנו יכולים למצוא במבנים שונים, מגורים ואחרים:

חלונות הזזה – אנחנו יכולים למצוא חלונות הזזה אל תוך כיס בקיר וכן חלונות הזזה שמותקנים על גבי הקיר. העלות ביניהן שונה ולו מהעובדה שבמקרה הראשון צריך ליצור כיס אליו ייכנס החלון, בעוד שבמקרה השני, כל מה שצריך לעשות זה להתקין את החלון על גבי הקיר. העלויות הן מאות שקלים, וזה תלוי בדגם החלון ובגודל שלו.

חלונות ציר – מדובר בחלון קלאסי של ציר אשר מותקן בפינות החלון והוא נפתח פנימה או החוצה. מדובר בחלונות אטומים היטב עם בידוד גבוה. גם כאן העלות היא מאות שקלים ומשתנה בהתאם לסוג וגודל החלון.

חלונות דריי קיפ – חלונות עם אפשרויות פתיחה גם כלפי מעלה או מטה וגם לצדדים. מדובר בחלונות שאפשר למצוא במוסדות ציבור ומבנים מסחריים יותר מאשר במבני מגורים. במקרה כזה, החלונות הרבה יותר יקרים מאשר חלון רגיל ולו מהסיבה הפשוטה שזה דורש פרזול שונה מאשר במקרה של חלון רגיל.

חלונות קיפ – כאן מדובר על חלונות שנפתחים בצורה אנכית או באמצעות ציר שממוקם במרכז החלון. מותאם לשירותים או לחדרים בהם אנחנו לא רוצים שתהיה פתיחה עד הסוף. גם כאן עלות החלונות תהיה גבוהה באופן יחסי לעומת חלונות אחרים, בגלל העובדה שמדובר בפרזול מסובך.

חלונות משולבים – לצד חלונות אלומיניום קלאסיים, אפשר למצוא חלונות שמשלבים עץ ואלומיניום. אלה חלונות בעלי עיצוב יוקרתי ומרשים. מתאים הן למבנים פרטיים והן למבנים ציבוריים. הם מאוד איכותיים וניתן לשלב אותם בסגנונות עיצוב שונים.